Jump to content (skip navigation)

O nas

Firma YAMAHA to coś więcej niż produkcja i sprzedaż instrumentów muzycznych. Od roku 1954 w Japonii, a od 1994 także w Polsce, rozwijana i udoskonalana jest sieć placówek pod nazwą YAMAHA Szkoła Muzyczna (YSM). YAMAHA Szkoła Muzyczna to nowoczesne programy edukacji muzycznej oparte o zasadę: "Nie ma ludzi niemuzykalnych. Są tylko nieodkryte talenty".

W Polsce działa obecnie 130 placówek, w których uczy się ponad 11.000 uczniów.

Szkoły Muzyczne YAMAHA dysponują wszystkimi potrzebnymi programami i dobrze wykształconymi nauczycielami, aby umuzykalniać dzieci od 4. miesiąca życia.

Autorska koncepcja nauczania opracowana przez koncern YAMAHA Europa GmbH, bogata oferta programowa, wysoki poziom nauczania oraz atmosfera na zajęciach sprawiły, że Szkoła cieszy się popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka prowadzona jest głównie w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, płyty CD, cyfrowe pliki MIDI files.

Szkoła wyposażona jest w najnowszej generacji instrumenty firmy YAMAHA, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje. Uczniowie biorą udział w koncertach, festiwalach i audycjach muzycznych.

Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy poza wykształceniem muzycznym posiadają wiedzę zdobytą na licznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Europa GmbH oraz YAMAHA Music Foundation.
System YSM jest jednym z największych systemów edukacji muzycznej na świecie.

Yamaha Szkoła Muzyczna Suwałki